Підкрилки на автомобіль: ставити чи ні?

У середовищі водіїв немає єдиної думки про те, чи варто ставити підкрилки на свій автомобіль. За відповідями автолюбителі звертаються до дискусій на форумах і порад «бувалих», однак суперечки не зменшуються. У цій статті ми розповідаємо про те, що таке підкрилки, і яку роль вони виконують в автомобілі, щоб кожен зміг зробити свій вибір ставити чи ні підкрилки на авто.

Що таке підкрилки?

Підкрилки виконуються у вигляді спеціальних кожухів, роль яких полягає в захисті кузовних елементів «під крилами» автомобіля і самих «крил» від негативного впливу зовнішнього середовища. Наприклад, підкрилки захищають від попадання бруду, пилу, снігу і дорожніх реагентів, а також від ударів дрібних каменів з дороги. В результаті, термін служби кузовних елементів в захищеній області збільшується в 2-3 рази.

Підкрилки монтують на всі чотири колеса автомобіля і фіксують за допомогою саморізів, повністю закриваючи верхню частину крила.

На які автомобілі рекомендується ставити підкрилки?

Найефективніше підкрилки показують себе при установці на автомобілі зі слабкою антикорозійним захистом нижньої частини кузова. Як правило, це представники вітчизняного автопрому, а також деякі бюджетні іномарки. Однак, профілактичний захист не зашкодить навіть автомобілям з сильною антикорозійною обробкою, так як наші дорожні умови, особливо в зимовий період, значно відрізняються від європейських. Піщано-соляна суміш на дорогах вкрай швидко забивається під крила автомобілів і запускає процес корозії. Позбутися від таких забруднень вкрай важко, особливо якщо забиті важкодоступні місця, – потрібно професійна мийка днища. Тому російським автомобілістам рекомендується ставити підкрилки, хоча б в профілактичних цілях.

Найменш схильні до появи корозії іномарки, яким від 3-х до 5-ти років, а ось автомобілям, яким понад 6 років, установка підкрилок рекомендована в обов’язковому порядку. Сучасні антикорозійні склади досить ефективні, щоб протриматися на кузові 3-5 років, захищаючи від корозії, проте при більш тривалому терміні експлуатації автомобіля склад зношується і починає сходити з поверхні кузова, залишаючи незахищені поверхні. Метал без захисту швидко іржавіє і гниє, тому підкрилки на автомобілях віком від 6 років припадають дуже до речі.

Установка підкрилок для шумоізоляції

Установка підкрилок на автомобіль не тільки захищає кузов від корозії, але і дає ефект шумоізоляції. Арки коліс стають практично безшумними, якщо нанести спеціальний склад. Також гасяться вібрації, якщо зверху на підкрилок встановити матеріал «вібропласт». Таким чином, навіть на високій швидкості не буде чутно ні каменів, ні вітру в арках, ні шуму гуми.

Не варто вважати, що будь-які підкрилки дадуть 100% ефективність захисту. Наприклад, від деталей, виконаних з дешевого пластику, не варто чекати гарної роботи. При виборі підкрилок на автомобіль рекомендуємо віддавати перевагу якісним і добре відомих представників автомобільного ринку.

Натяжні стелі