Вибираємо фільтр салону: звичайний або вугільний?

В умовах сучасного міста ніяк не обійтися без салонного фільтра в автомобілі. Під час міської поїздки, в пробці в салон разом з повітрям потрапляє багато шкідливих речовин, і завдання салонного фільтра – захистити здоров’я водія та пасажирів від їх негативного впливу.

Салонний фільтр став використовуватися в автомобілях відносно недавно, – з 90-х років автомобілі почали комплектувати одношаровими повітряними фільтрами. Згодом технологія виготовлення фільтрів все більше удосконалювалася і ускладнювалася, збільшилася кількість фільтруючих шарів, покращилися їх захисні властивості. Зараз широкого поширення набули фільтри, в структурі яких використовується активоване вугілля. Такі фільтри не тільки візуально відрізняються від звичайних, але і коштують дорожче. На жаль, але мало хто з водіїв знає в чому важливе функціональне відміну звичайних і вугільних салонних фільтрів. Про це ми і розповімо в нашій статті.

Чим вугільний фільтр салону відрізняється від звичайного?

Сучасний міське повітря складно назвати чистим, особливо, якщо довго стояти в автомобільних пробках. Над дорогами часто утворюється смог, який містить безліч шкідливих вуглеводнів, вплив яких негативно позначається на здоров’ї людини: викликає нудоту, головний біль, дратівливість і т.д. У міському повітрі також високий вміст оксиду азоту, тривалий контакт з яким викликає поява сухості очей, слизових носа і порожнини рота.

Основна функція будь-якого салонного фільтра – захоплювати і утримувати всередині фільтрувальних шарів частинки дорожнього пилу, бруду, пуху, дрібних комах і пилку рослин. Однак, звичайний фільтр не здатний затримувати шкідливі сполуки, що містяться в повітрі, які ми перерахували вище. Тут на допомогу приходить вугільний фільтр. Його багатошарова конструкція не тільки затримує частинки пилу і бруду, як це робить звичайний салонний фільтр, але і в 2-2.5 рази знижує концентрацію шкідливих речовин у вступнику в салон повітрі. За допомогою вугільного фільтра можна уникнути проникнення шкідливих речовин і бактерій. Крім того, завдяки пористій структурі вугілля, фільтр ефективно адсорбує шкідливі гази і неприємні запахи, він легко справляється з вихлопом інших автомобілів, що особливо актуально в умовах міських пробок.

На жаль, як і будь-який витратний матеріал, вугільний фільтр з часом втрачає свій активний шар, тому вимагає заміни кожні 4-6 місяців активної експлуатації.

Натяжні стелі